03 Lip 2017

Nowe funkcje Pinterest Lens

Pinterest to jeden z największych serwisów społecznościowych, który jest przeznaczony do gromadzenia treści wizualnych. Dzięki zbiorom tablic ze zdjęciami, które odsyłają użytkowników bezpośrednio do konkretnych stron, tworzy ogromną i bogatą bazę zdjęć.

Ostatnia aktualizacja Pinterest Lens spowodowała, że narzędzie do wizualnego skanowania obrazów stało się łatwiejsze w obsłudze i bardziej przydatne dla pomysłów na outfity.
Pinterest, aby usprawnić wyszukiwanie wizualne postanowił zrobić to samo, co zrobił Google z wyszukiwaniem tekstu, więc ciągle dostosowuje do tego swoją aplikację. Pinterest postanowił zacząć od zmiany wyglądu Lens. Stał się on bardziej Snapchatowy. Otwierając w aplikacji okno Lens zobaczymy ekran podobny do tego w Snapchat’cie, który również zawiera przycisk przechwytywania obrazu, pozwalając użytkownikom na przeciągnięcie zdjęcia do wyszukiwarki. Nowy przycisk pozwala też na większą kontrolę nad fotografiami, które są wrzucane do wyszukiwarki. Przed zrobieniem zdjęcia będzie można je powiększyć, pomniejszyć i dobrze wyostrzyć. Ułatwi to znacznie użytkowanie Lens. Oczywiście użytkownicy nadal mogą skanować zdjęcia przy użyciu aparatu w telefonie. Będą one wyświetlane automatyczne jako propozycje w dolnej części ekranu.
Dodatkowo Pinterest aktualizuje typy wyników, które Lens będzie pokazywać użytkownikom. Będzie to dużym ułatwieniem dla wszystkich fanów mody i dla tworzenia outfitów. Lens oprócz pokazywania podobnych elementów stroju, będzie prezentować całe pomysł na stylizacje.

Wreszcie Pinterest daje możliwość zmiany wyników Lens na własne zapytania. Użytkownicy mogą używać Lens do skanowania elementów swojej stylizacji i tym samy zapoznać się z listą pomysłów na inne propozycje stroju.