24 Kwi 2018

Nowe zmiany na Facebooku – odwoływanie się od usuniętych wpisów

Facebook od czasu afery Cambridge Analityca prężnie działa nad zmianą zasad funkcjonalności serwisu. Jak informuje na www.newsroom.fb.com Monika Bickert, VP of global product management, Facebook wprowadził możliwość odwołania się od usunięcia przez serwis zamieszczonej przez nas treści. Ostateczne decyzje mają być podejmowane w ciągu 24 godzin zawsze przez człowieka, a nie sztuczną inteligencję.

Facebook zamierza rozszerzyć tę funkcjonalność, aby kontrolować również posty, które zostały zgłoszone jako nieregulaminowe, ale wciąż widnieją w serwisie. Zyskają na tym rzetelni wydawcy, którzy do tej pory byli poszkodowaną stroną. Zamieszczając np. zdjęcie dzieła sztuki takie posty były usuwane ze względu na erotyczny charakter. Dzięki nowym zmianom Facebook pokazuje, że działają, aby poprawić jakość swojego serwisu i samego użytkowania.

Monika Bickert w swój artykuł zakończyła słowami Marka Zuckerberga: “Nie zapobiegniemy wszelkim błędom lub nadużyciom, ale obecnie popełniamy zbyt wiele błędów, egzekwując nasze zasady i zapobiegając niewłaściwemu użyciu naszych narzędzi.”. Dodała, że wprowadzenie nowych zmian z biegiem czasu stworzy Facebookowi jasną ścieżkę do poprawy.