25 Lip 2018

Facebook zachęca do nowych form reklam video

It’a a great day to video – deklarują w ostatniej kampanii skierowanej do administratorów stron i reklamodawców autorzy Facebooka. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości co do dostępnych narzędzi oraz form, w które można ubrać swoje kreacje reklamowe.

Co się sprawdza w mobilu?

Konstatowaliśmy niedawno, że stosowanie standardowego formatu 16:9 dla większości urządzeń mobilnych jest bezcelowe. Użytkownicy nie chcą i nie będą bawić się w otwieranie obrazu na pełnym ekranie albo przekręcanie urządzenia o 90 stopni, by zobaczyć kreację reklamową. Absolutnym must have jest format kwadratowy (1:1) lub najlepiej wertykalny (4:5, 2:3 oraz 9:16). Wertykalne filmy są odbierane przez użytkowników jako bardziej wciągające oraz generują większe zaangażowanie.

Miejcie w pamięci, że dobry content video w orientacji wertykalnej to ten zaplanowany i zrealizowany od początku do końca w konwencji wertykalnej. Zoomowany fragment kadru obrazu wertykalnego to zgniły kompromis, a wertykalne video z dodanymi czarnymi lub zblurowanymi paskami nad i pod obrazem to zakrawa na śmieszność, choć jak widać wielu dużych graczy na rynku wciąż nie czuje w tym ani grama siary prezentując nowe premiery filmowe czy telewizyjne wersje spotów w ten sposób.

Kampania wielokanałowa

Dane wskazują, że aż 75% osób oglądających telewizję w trakcie przerw reklamowych przełącza się na przeglądanie zawartości swoich smartphonów. Według Facebooka potencjał sprzedażowy wzrasta o 29% w sytuacji, kiedy kampania prowadzona jest równolegle w telewizji i na social mediach.

Zastanawiasz się, jak w sposób kreatywny i skuteczny połączyć obecność na antenie telewizyjnej i w social media? Napisz do nas, a zaproponujemy najlepsze rozwiązanie w oparciu o nasze doświadczenie, styl brandu i kampanii.