24 Sty 2019

Facebook wprowadza narzędzie Page Quality

Page Quality jest narzędziem przeznaczonym dla wydawców i administratorów stron w sieci Facebook. Zakładka pozwoli kontrolować na bieżąco, które treści publikowane w serwisie zostały zablokowane z powodu łamania regulaminu Facebooka.

W Page Quality znajdziemy dwie sekcje. Pierwsza skupia się na materiałach usuniętych ostatnio przez Facebooka z powodu łamania standardów społeczności. W drugiej znajdują się treści ocenione przez zewnętrzne organizacje typu fact-checkers jako wprowadzające w błąd lub zawierające mylące nagłówki.

facebook-quality1

Page Quality ma mieć również zastosowanie dla postów zawierających mowę nienawiści, niedozwolone grafiki oraz elementy szykowania. Na ten moment nie ma mowy o umieszczaniu tam postów uznanych za spam czy stosujących popularny clickbait. Autorzy zastrzegają sobie jednak prawo do modyfikacji w przyszłości.

Według twórców sieci społecznościowej jest to kolejny krok w kierunku budowania większej transparentności polityki serwisu. Rozwiązanie ma również umożliwić lepsze rozumienie zasad, którymi Facebook się kieruje.