30 wrz. 2020

“Cyfrowa gospodarka – digitalizacja biznesu” – konferencja online

“Cyfrowa gospodarka – digitalizacja biznesu” – to druga edycja konferencji on-line poświęcona zagadnieniom związanym z procesem transformacji cyfrowej firm, który stał się szczególnie istotny w związku z wybuchem epidemii COVID19. Po pierwszej fali zachorowań i odmrożeniu gospodarki przedsiębiorcy stoją przed kolejnymi wyzwaniami: przed nami widmo drugiej fali oraz ograniczenia w prowadzeniu działalności, a co za tym idzie konieczność digitalizacji procesów w przyjmowanych założeniach biznesowych. Konferencja odbyła się 29 września 2020 roku.

Dlaczego druga edycja?

We wrześniu notowane są rekordowe wzrosty liczby zakażeń, ponownie wdrażane zostają odgórne regulacje i ograniczenia w prowadzeniu biznesu, uczelnie wyższe ogłaszają zdalne nauczanie, zapowiadana jest druga fala pandemii. Ruch w sklepach tradycyjnych nie wrócił do poprzednich poziomów, firmy szukają synergii w łączeniu kanałów online i offline, dynamicznie modyfikują strategie dopasowując się do aktualnych wymagań i możliwości rynku.

Jak w tej sytuacji zachowują się przedsiębiorcy w polskich warunkach biznesowych? Co można, a co trzeba zrobić, aby przygotować biznes na zapowiadaną drugą falę epidemii? Jak zabezpieczyć procesy w firmach, pracę zdalną pracowników oraz obsługę kontrahentów? Jakie są wyniki zmian wprowadzonych po doświadczeniach z pierwszej części roku? Jakie rozwiązania ułatwiają prowadzenie i rozwój biznesu? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

Partnerami konferencji były dzienniki „Rzeczpospolita” oraz „Parkiet”, a także firma Eurocert – kwalifikowany dostawca usług zaufania, oferujący m.in. kwalifikowany podpis elektroniczny.

Konferencja była transmitowana na żywo na stronie głównej „Rzeczpospolitej” – https://www.rp.pl/.

Prowadzącym konferencję był Andrzej Stec, redaktor naczelny gazety „Parkiet” oraz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. W ramach konferencji odbyły się dwie debaty tematyczne oraz wystąpienia specjalne.

Debata: Transformacja cyfrowa wydawców prasowych

Uczestnicy:

Ewa Lampart – Dyrektor Generalna Grupy Super Express
Łukasz Piela – Prezes Zarządu e-Kiosk
Tomasz Krawczyk – Dyrektor Rozwoju Redakcyjnego Polska Press Grupa
Sebastian Krause – Dyrektor ds. Nowych Mediów Gremi Media
Rafał Mandes – Digital Director Infor Biznes
Marek Szymański – Dyrektor ds. Cyfryzacji Bauer

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Debata: Digitalizacja biznesu

Uczestnicy:

Łukasz Konikiewicz – CEO Eurocert
Marek Lenz – Dyrektor Centrum IT Pekao
Michał Kopyt – Lider Doradztwa Technologicznego EY Polska

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Wystąpienie specjalne: Sztuczna inteligencja w biznesie

dr inż. Maciej Pondel – Katedra Inteligencji Biznesowej w Zarządzaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Wystąpienie specjalne: Rewolucja cyfrowa w audio. Szybka ścieżka transformacji od IoT do IoV

Michał Marcinik – AdTonos CEO

Relację z konferencji w formie tekstowej będzie można przeczytać w dziennikach Rzeczpospolita oraz Parkiet, a także w serwisach internetowych: https://www.rp.pl i https://www.parkiet.com. Najciekawsze fragmenty konferencji znajdą się także w wydanym przez nas specjalnie z tej okazji ebooku.

Nasza agencja odpowiadała za merytoryczną i techniczną stronę wydarzenia.

Zobacz także: